Sağlık

“Hastane açığı had safhada”

Türk Sağlık Sen Kocaeli İl Başkanı Çeker, “Kentte ciddi anlamda bir sağlık yatırım eksikliği var. Ve bunun altı çizilmeli” dedi

Lerzan Göremen (Hür Kocaeli) Özel Haber- Türk Sağlık Sen Kocaeli İl Başkanı Ömer Çeker, “ Şehir hastanesi açıyorlar ama personel depoları yapmaları gerekiyor” dedi. Hür Kocaeli gazetemizin sorularına içtenlikle yanıt veren başkan Çeker, “Mevcut hastanelerde çalışan sayısı zaten yetmiyor. Yatak ihtiyacın var. Yani ciddi anlamda sıkıntı var. Yönetime talip olanların bunları açıkça söylemesi lazım. Her şeyi STK’lar, dernekler, sendikalarla söyleyeceksen siyasi partilere ihtiyaç yok o zaman” diye konuştu.

“Kapsayıp, kapsamayacağı belli değil”

Sorduğumuz bir başka soruya cevap veren Türk Sağlık Sen Kocaeli İl Başkanı Ömer Çeker, “EYT’li olan halk içinde. Yasa gelecek ki ona göre konuşalım. Biz 657 yasaya tabiyiz. Kapayıp kapsamayacağı belli değil. Devlet memurunda; 25 yılını doldurmuşsa ve prim gün sayısı var ve seni emekli etmiyor. Yaşı bekle diyor. Belki 1 veya 2 sene geri çekebilir, Şu an bağlanan emekli maaşlarıyla zaten halkımız zorda. EYT’ den sonra emekli maaşları ciddi anlamda % 40 veya 50 düşüş gösterecek. Halkımızın bu maaşla geçinmesi mümkün değil. Durumları iyileştireceksin ki insanlar günü dolduğunda emekli maaşlarıyla rahat yaşayabilsinler.

“Hastane açığı had safhada”

“İlçelerde hastane sıkıntısı var”

Bir başka sorumuzu cevaplayan Türk Sağlık Sen Kocaeli İl Başkanı Ömer Çeker, ilçelerdeki sağlık sorunlarına değindi. Çeker, “Bugün Kartepe’de, Başiskele’de ve birçok ilçemizde hastane yok. Bu sorunun bir an önce giderilmesi gerekli” diye konuştu.

 

 

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu