Sağlık

İZKANDER kan verdi

İZKANDER yönetim kurulu ve istişare kurulu üyeleri Kızılay Haftası kapsamında İzmit Kan Alma Merkezine giderek kan bağışında bulundu

Kızılay haftası kapsamında farkındalık yaratmak ve kan bağışının önemine dikkat çekmek amacıyla kan veren başkan Özkan ve yönetim kurulu üyeleri tüm vatandaşları kan bağışına destek olmaya davet etti.

Özkan, “11 Haziran 1868 tarihinde Osmanlı Yaralı ve Hasta Askerlere Yardım Cemiyeti adıyla kurulan Kızılay, savaş alanında yaralanan ya da hastalanan askerlere hiçbir ayrım gözetmeksizin yardım etme arzusundan doğmuştur. Her ihtiyaç anında dayanışmanın, ıstırap anında eşitliğin, savaşın en kızgın anında insancıllığın, tarafsızlığın ve barışın simgesi olmuştur.

Türk Milletinden aldığı güç ve destekle, gerek yurt içinde gerek yurt dışında meydana gelen doğal afetlerde ya da felaketlerde tüm insanların yardımına koşarak, Türk Milletinin yardımseverliği ve insancıllığı ile Türkiye Cumhuriyeti’nin büyüklüğüne yakışır hizmetler gerçekleştirmektedir.

İZKANDER kan verdi

150 yıldır yoksul ve muhtaç insanlara barınma, beslenme ve sağlık yardımı ulaştırmak gibi görevler üstlenerek; kan bağışı, ilkyardım, afet müdahale, sağlık, sosyal hizmetler alanlarında yaptığı güzel hizmetlerle ve başarılarıyla tüm dünyaya örnek teşkil eden, ülkemizin yüz akı Kızılay kurumumuz ile daima gurur duyuyoruz.

Bu duygu ve düşüncelerle bütün yurttaşlarımızı Kızılay’a desteğe davet ediyor, başta Kızılay mensupları olmak üzere insanlığa hizmet için hareket eden tüm Kızılay gönüllülerinin haftalarını kutluyor sevgi ve saygılarımızı sunuyoruz” dedi.

 

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu