Sağlık

İzmit’te sivrisinekle mücadele sürüyor

Son günlerde artan sivrisinek şikâyetleri sebebiyle İzmit Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekipleri harekete geçti

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Veteriner Hizmetleri Şube Müdürlüğü İzmit Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol, Park Bahçeler, Zabıta ve Temizlik İşleri Müdürlüklerinden görevli personel ile İzmit bölgesinde mahallelerde kontrol ve bilgilendirme çalışmalarına başlandı. Çalışma kapsamında mahallerde vatandaşların bahçelerindeki su birikintileri ilaçlanmakta ve hane halkına konu ile alakalı bilgilendirme yapılmakta.

Çalışmayla ilgili yapılan bilgilendirmelerde, vatandaşların evlerinin çevrelerinde ve bahçelerinde sineklerin üremesine olanak sağlayan her türlü kova, bidon, atık lastik, çukur, yalak gibi yerlerde su birikintilerinin üzerinin kapatılması veya bu su birikintilerinin sık sık değiştirilmesi istendi.  Mevcut birikintiler ekipler tarafından ilaçlandı ve boşaltıldı. Ayrıca hayvan besleyen ve ahır sahibi olan vatandaşlardan da ahırlarını kireçlemeleri ve her türlü su birikintisinin üzerinin kapatılması istendi.

 

 

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu