Sağlık

Jasmine  Country havuzları tehlike saçıyor

İzmit Alikahya Kadın Doğum Hastanesi yakınında bulunan Jasmine Country sitesi yaşayanları bugünlerde hayli tedirgin

İzmit’in Alikahya Mahallesi, Kadın Doğum Hastanesi’nin alt mevkiinde bulunan Jasmine Country sitesi havuzları, site sakinleri için tehdit oluşturuyor.

Yaklaşık 4 yıl önce Uluslar İnşaat tarafından yapılan, yapım aşamasında da birçok sorunun yaşandığı Jasmine Country sitesi içerisinde bulunan büyük ve çocuk havuzları adeta mikrop yuvasına dönüştü.

Havuzların ne soyunma kabinleri ne de duş kabinleri var. Çocuk havuzunun altında ve büyük havuzunun her iki tarafında yapılması gereken ancak müteahhit tarafından yarım bırakılan soyunma ve duş kabinlerinin girişi brandayla örtülü.

Jasmine  Country havuzları tehlike saçıyor

Her gün ölçümlerin yapılıp ilaçlanması gereken havuzların haftada bir ilaçlandığını, çocuk havuzundan büyük havuza su aktığını belirten bazı site yaşayanları, “Havuzun rengi bile değişti. Duş alınmadan girilen havuzlar, sağlığımızı tehdit ediyor. Sıcak yaz günlerine serinlemek isterken sağlımızdan da olmak istemiyoruz. İl Sağlık Müdürlüğü’ne ihbar ve şikayette bulunduk ancak şu ana kadar hiçbir gelişme yaşanmadı. Havuz sorununun biran önce çözülmesini istiyoruz” dedi.

Jasmine  Country havuzları tehlike saçıyor

 

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu