Sağlık

KardiyoMer Adapazarı’nda hizmete girdi

Kardiyoloji ve İç Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Hüseyin Gündüz’ün sahibi olduğu KardiyoMer açıldı

Kardiyoloji ve İç Hastalıklarına yönelik sağlık hizmetlilerinin verildiği KardiyoMer, görkemli açılış töreni ardından Güllük Mahallesi Sağlık Caddesi Faika Mithat Sözer İş Merkezi, kat 2’de hizmete girdi. Kardiyoloji ve İç Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Hüseyin Gündüz’ün sahibi olduğu KardiyoMer’in açılış törenine; Arifiye Kaymakamı Bekir Dınkırıcı, Yargıtay Cumhuriyet Savcısı (Sakarya Cumhuriyet eski Başsavcısı) Lütfi Dursun, Arifiye Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu, Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya, Sakarya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcıları Ziya Cevherli ve Ali Oktar, Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi  Doç. Dr. Fikret Halis, Sakarya eski İl Emniyet Müdürü  Osman Babadağı, AK Parti Sakarya İl eski Başkanı Mustafa Ak, Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Prof. Dr. Uzman Doktorlar ve sağlık çalışanları katıldı.

KardiyoMer Adapazarı’nda hizmete girdi

“Sakaryalı vatandaşlara hizmet ettik”

Prof. Dr. Hüseyin Gündüz, Dualarla açılışı gerçekleşen Kardiyo Mer hakkında yaptığı açıklamasında; “2008 Yılında Sakarya Eğitim Araştırma Hastanesi Kardiyoloji Kurucu Klinik Şefi olarak görevlendirildim.  Son 15 yıldır Kardiyoloji Kliniğinde gerek Bölüm Başkanı, gerekse klinik şefi olarak görev yaptım. Klinikteki ünitelerin kurulmasında gayretimiz ve hizmetimiz oldu. Elimden gelenin en iyisini yaparak Sakaryalı vatandaşlara hizmet ettik. Burada da yaklaşık 20 kişilik hekim kadrosu ile kardiyoloji kliniğini yönetmeye çalıştık. 30 yıllık doktorluk sürecinden sonra özel sektöre geçiş ve muayenehane açma düşüncesi oldu. Bu düşünceden yola çıkarak, ‘KardiyoMer isminde Kalp Damar Sağlığı merkezi kurduk” dedi.

KardiyoMer Adapazarı’nda hizmete girdi

“En doğru tanı ve tedavi”

Kardiyoloji ve İç Hastalıkları uzmanlığı ardından son 12 yıldır Profesör olarak sağlık alanında vatandaşlara hizmet ettiğini belirten Hüseyin Gündüz; “Kalp ve damar sağlığı konusunda sorunları olan, bu alanlarda kaliteli hizmet talep eden vatandaşlarımızı en kısa zamanda doğru tanı ve tedavi ile sağlıklarına kavuşturmak amacıyla merkezimizi kurduk. Vatandaşlarımızın teveccühü yüksek seviyede. Nihayetinde talepler üzerime açılış gerçekleştirmek istedik. Yüksek bir katılımla açılışımızı gerçekleştirdik. Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin karşısında ki merkezimizde 0545 163 54 54 numaralı telefondan rahatlıkla ulaşabilecekleri bir şekilde hizmet vereceğiz. Merkezimizde; Kardiyoloji ve İç Hastalıkları alanında; Kardiyoloji v e iç hastalıkları muayenesi, EKG çekimi, Kalp Ultrasonu gelişimsel kardiyolojide koroner anjiyografi işlemleri ve değerlendirme ve beraberinde eşlik eden iç hastalık problemlerinin giderilmesi yönünde sağlık hizmeti vermekteyiz” diye konuştu.

KardiyoMer Adapazarı’nda hizmete girdi

“Sigara içiminden ve içenden uzak durun”

Konuşmasında kalp damar sağlığı konusunda vatandaşlara önerilerde bulunan Prof Dr. Hüseyin Gündüz; ”Vatandaşlarımız Kalp sağlığı için sigara içiminden ve sigara içenlerden uzak durmalı. Özellikle belli bir yaşta yüksek tansiyonu olan kişiler tuzlu beslenmemeli. Kilo alımına dikkat edilmeli. Yağlı ve kalorisi yüksek besinlerden uzak durulmalı. Sağlıklı beslenmeye dikkat edilmeli. Haftanın belirli periyotlarında en az 3 defa 45 dakikalık yürüyüşler gerçekleştirmeli. Bunlar Diyabet ve kalp damara yönelik problemlerden korunmanın basitçe yolları” dedi.

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu