Sağlık

Otobüslere nano teknolojik temizlik

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi bünyesinde bulunan otobüsler nano teknolojiye sahip sisleme yöntemi ile temiz tutuyor

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından Kocaeli genelinde hizmet veren 370 otobüs son teknolojik sistemlerle hijyenik hale getiriliyor. İç ve dış temizlikleri kapsamlı bir şekilde yapılan araçlar son olarak nano teknoloji ile yapılan ilaçlama ile steril hale geliyor. Böylelikle gün içerisinde yoğun olarak kullanılan otobüslerde oluşan mikroplar, etrafa yayılmadan yok edilmesi sağlanıyor.

HER GÜN İÇ DIŞ TEMİZLİK

Kocaelililerin günlük hayatta sıklıkla kullandığı Büyükşehir Belediyesi toplu taşıma araçlarında ilk olarak dış temizlik yapılıyor. Son model otomatik yıkama makinesiyle otobüslerin dış temizlikleri gerçekleştiriliyor. Daha sonra uzman personel tarafından otobüs içinde detaylı temizlik çalışması yapılıyor. Araçlarda cam, tutamaç ve yer temizliği yapılıyor.

Otobüslere nano teknolojik temizlik

MİKROP DEĞERLERİNİN TESPİTİ YAPILIYOR

Sisleme çalışmasında ise ilk olarak aracın içinden alınan örnek ile araçtaki kirliliğe yönelik çalışma yapılıyor. Çıkan sonuç ile araç içerisindeki mikrop değerleri bulunuyor. Daha sonra 80 ppm yoğunluğunda nano gümüş ve sakkarit içeren, seyreltilmeden ve içine başka kimyasal karıştırılmadan el tipi elektrikli neburatör cihazı ile sisleme çalışması gerçekleştiriliyor.  Yapılan çalışmanın ardından yarım saat sonra tekrar örnekler alınarak mikrop miktarı ölçülüyor.

 

 

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu