Spor

Yüzme havuzu inşaatı hızla sürüyor

Büyükşehir Belediyesi tarafından Karamürsel’de inşa edilen yarı olimpik yüzme havuzununçalışmaları hummalı şekilde devam ediyor

Karamürsel ilçesi geniş sahil bandıyla zaman zaman su sporlarına ev sahipliği yapıyor. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi de bu sporlara katılacak yeni yeteneklerin yetişmesi için tesisler oluşturuyor. Yeni yüzücülerin yetişmesi için Karamürsel’e yarı olimpik yüzme havuzu yapan Büyükşehir Belediyesi, inşaat çalışmalarına hummalı bir şekilde devam ediyor. Metal kenet saç ile çatısı yapılacak olan yüzme havuzunun çehresi yavaş yavaş şekilleniyor.

EĞİTİM YERİ OLACAK

Yapının dış cephe mineral sıva, boya üst zemin kat seramik yer döşemesi imalatına devam ediliyor. C Blok üst zemin kat asma tavan imalatına da devam edilen yapının dış cephe tuğla kaplama imalatı sürüyor. Havuz içi su yalıtımı için çalışmalarını hızlandıran ekipler, alüminyum giydirme cephe, mekanik Vrf borulama, elektrik kablo tava ve elektrik pano imalatına son sürat devam ediyor. Tesis tamamlandığında su sporlarında kendini geliştirmek isteyen gençlerin eğitim yeri olacak.

18 BİN METREKARE ALAN

18 bin metrekare arazi üzerinde inşa edilen yüzme havuzu, toplam 5 bin 346 metrekare inşaat alanına sahip olacak. Yapı, alt zemin kat, zemin kat ve 1 kat şeklinde inşa ediliyor. Alt zemin katta bay ve bayan spor salonları, mescit, mekanik ve elektrik teknik odaları ve wc bulunacak.

YARI OLİMPİK HAVUZ

Üst zemin katta 12,50 metre çarpı 25,00 metre ebatlarında yarı olimpik yüzme havuzu, 3 metre çarpı 7 metre çocuk havuzu kafeterya, soyunma odaları, idari ofisler ve seminer salonu yer alacak. 1.kat ise spor salonları, 150 kişilik tribün ve wc’lerden oluşacak. Metal kenet saç ile çatısı yapılacak olan yapının çevresinde, andazitplaktaş ve bordür malzemeleri kullanılacak.

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu