Yaşam

KARBAFED, Karaosmanoğlu’nu ağırladı

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Kocaeli Artvin Batum Havalisi Dernekleri Federasyonu’na misafir oldu

Kısa adı KARBAFED olan Kocaeli Artvin Batum Havalisi Dernekler Federasyonu Yönetim Kurulu Başkanı Mikail Kalyoncu ve yönetim Kurulu üyeleri ile Kadın Kolları Başkanı, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nu kahvaltıda ağırladı.

“İbrahim ağabeyimizin Kocaelili Artvinlilerin gönlündeki yeri çok farklıdır”

Derneğin Doğu Kışla Gençlik Merkezi’nde bulunan  binasında gerçekleşen kahvaltılı toplantıda konuşan Başkan Mikail Kalyoncu, “Dernek üyelerimiz ve kadın kolları başkanımız adına tüm misafirlerimizi, hepinizi Kocaeli Artvin Batum Havalisi Dernekler Federasyonu adına şükranla ve muhabbetle selamlıyorum. Hepiniz hoş geldiniz. Bugün bizleri bir kez daha onurlandıran, böylesi bir günde zaman ayırıp, 24 saatini de ‘Çalışınca oluyor’ sloganıyla sokakta, her yerde olan, bütün ilçeleri karış karış gezen kıymetli başkanımıza bize zaman ayırdığı için ayrıca bir kez daha teşekkürlerimi sunuyorum. Ben İbrahim başkanımızın iş dışında bir sohbeti olunca İbrahim ağabey diye hitap ediyorum. Çünkü gerçekten bir belediye başkanı ötesinde gönüllere köprü kuran, insan ilişkilerini hassas bir şekilde koruyan ve insana çok değer veren yapısıyla da kendisinin bizim gönlümüzdeki yeri çok farklıdır.

KARBAFED, Karaosmanoğlu'nu ağırladı

Bu vesileyle de İbrahim ağabeyimizin Kocaelili Artvinlilerin gönlündeki yeri çok farklıdır. Bunu da biz her platformda görüyoruz. Şu ana kadar ne kadar organizasyon yapmışsak, ağabeyimiz bize her türlü desteğini verdi. Ne istediysek bizi geri çevirmedi. Bu nedenle İbrahim ağabeyimiz bizim için gerçekten bir değerdir. Biz onunla her zaman gurur duyduk. Bundan sonra da inşallah guru duymaya devam edeceğiz. Derneğimizi Mart ayında kurduk ve yönetim kurulumuzla çok önemli organizasyonlar gerçekleştirdik. Organizasyonlarımızda bize destek olan başta Büyükşehir Belediye Başkanımıza, Körfez Belediye Başkanımıza, Kartepe Belediye Başkanımıza, Başiskele Belediye Başkanımıza, Karamürsel Belediye Başkanımıza, İzmit Belediye Başkanımıza ve Gölcük Belediye Başkanımıza huzurunuzda bir kez daha teşekkürlerimi sunuyorum. Federasyon olarak bizim özelliğimiz kadın ve gençliktir” dedi.

KARBAFED, Karaosmanoğlu'nu ağırladı

“Kadınını yücelten toplum, yücelir”

KARBAFED Yönetim Kurulu Başkanı Mikail Kalyoncu’dan sonra kürsüye gelen Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “Derneklerimiz ve federasyonlarımız her geçen gün daha verimli hale geliyor. Ben dernekleri, federasyonları 15 yıldır teşvik ediyorum. Derneklerimizi, vakıflarımızı, hemşeri türü dernekleri ve organizasyonlarımızı, federasyonlarımızı çok daha verimli hale getireceğiz. Dernek çatısı altında hemşerilerimizle ilgili bir hedef koyacağız. Diyeceğiz ki; Bizim Artvinli ailelerimizin, Kocaeli’de yaşayan ailelerimizin hiçbir çocuğu, hiçbir genci sokak çocuğu olmayacak. Hiçbirini sokakta bırakmayacağız. Hepsini kollayacağız, gözeteceğiz. Tahsilini yapacak, sporunu yapacak, sanatını icra edecek, kendini hayata iyi hazırlayacak. Bana göre derneklerin en büyük hedeflerinden, ideallerinden birisi bu. Hiçbir Artvinli ailenin ki bunların tespitlerini yapıyorsunuz; sokakta çocuğu, genci kalmıyor.

KARBAFED, Karaosmanoğlu'nu ağırladı

Kalmaması için bizim gücümüz yeter. Yani imkansızlıklar olmaz, imkanlarımız vardır. Artık 50 sene, 60 sene  önceki gibi yoksul bir toplum değiliz. Allaha şükür Türkiye varlıklı bir hale geldi. Ama organizasyonları çok daha iyi yaparsak bir tane fire bile vermeyiz. Başkanın hedefi hoşuma gitti. Biri gençler biri kadınlar. Biz buna önem verirsek toplum ayakta kalır. Kadın annemizdir, kızımız gelinimizdir. Kadınını yücelten toplum, yücelir. Kadın baş öğretmendir. İslami toplum olduğumuza göre besmeleyle. duayla çocuklarımızı büyüttüğümüz zaman, Allah’ın izniyle çocuklarımızın geleceği parlaktır” diye konuştu.

KARBAFED, Karaosmanoğlu'nu ağırladı

 

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu